Дневниците на BUBARSTVO

Дневниците на Bubarstvo

Дневниците на Bubarstvo

Blog Article

Начало Видео новини БУБАРСТВО: Какво е нужно, за да бъде възроден секторът?

Станцията разполага с необходимите за целта сушилни за пашкули, свилоточна и друга техника за тяхната преработка.

Изглежда, че легендите са възникнали в континентален Китай и вероятно са свързани с жизнения цикъл на копринената буба, в който тя проявява способността да умира и да се преражда в напълно различна форма.

Задължително преди хранене на бубите е да измиете ръцете си със сапун!

), които съдържат латекс с много високи концентрации на алкалоидни захари.

Системата за директни субсидии, която понастоящем е възприета в България, не е достатъчно благоприятна за производителите на пашкули, се казва още в Стратегията.

По този начин се дава възможност на хората в тези региони да си докарват допълнителни доходи и ги стимулират да не променят своето местообитание. Трябва да се отбележи и създаването на Научен център по бубарство във Враца, който служи за развитието и продължаването на този тип дейност.

Светкавичен арест заради радиоактивния метал, открит в Пловдивско! Заговори се за ядрени оръжия СНИМКИ

Ключово за успеха на начинанието е да бъдат подсигурени подходящи помещения. Те трябва да са проветриви, добре осветени и отоплени, хигиената да е на ниво.

Нямаме много информация за тази дейност по време на Средновековието, но вече в Османската империя почват да се появяват първите писмени сведения, че българите са се занимавали с тази дейност. За да може да има развито бубарство е необходимо отглеждането на черничеви дървета – техните листа служат за храна на ларвите. Поради подходящите климатични условия, още преди няколко века това се е случвало в района на Хасково. Знае се, че българите от този район са продавали пашкулите на търговци от Одрин и Солун. След Освобождението, бубарството продължава своето развитие. То се засилва най-вече след края на Първата световна война.

Застрахователната рамка има нужда от промяна, Бубарство за да да отговоря на нуждите на производителите, препоръчва Галина Пейчева

Тези захари са токсични за други гъсеници и тревопасни животни; копринените буби са еволюирали да понасят тези токсини.

Големият процент от тези хора са с ниски доходи и не разполагат с материални активи, които биха могли да заложат пред банките за обезпечаването на кредитите. Това е голяма пречка за тях, да кандидатстват по мерките от Програмата за развитие на селските райони.

Особено важно е, че черничевите масиви не трябва да са в близост до земеделски земи, които се третират с химически препарати, тъй като копринените буби са изключително чувствителни на химикали.

Report this page